Бизнес-портал fdlx.com

Розрядився акумулятор: як завестись?

Якщо сів акумулятор в автівці, завести її можна за допомогою «штовхача». Це традиційний спосіб, до якого вдаються водії вітчизняних транспортних засобів. Але є й інші способи, які актуальні в тих умовах, коли водій один, а поблизу немає нікого, хто б допоміг штовхати.

Якщо акумулятор в авто став розряджатися занадто швидко, варто його замінити. Автомобільні батареї та інші деталі можна знайти на авторозборці. Запчастини з Польщі KaifAuto — рішення для тих, хто шукає якісні оригінальні деталі за розумною ціною.

Способи, як завести авто, якщо батарея розрядилась

Якщо ви переконаєтесь, що машина не заводиться саме через те, що сів акумулятор, є кілька способів, які допоможуть рушити з місця та доїхати додому чи СТО.

Пуско-зарядний пристрій

Найпростіший — використовувати спеціальний пуско-зарядний пристрій (ПЗП). Необхідна умова більшості ПЗП — наявність поблизу мережі, оскільки апарат працює від нього, але в продажу також є і портативні версії цього пристрою. Цей спосіб підходить і для транспортних засобів з механічною коробкою передач, і з автоматом.

Прикурювання від іншого авто

Наступний спосіб потребує наявності іншого авто. Автомобіль, від якого проводиться підзарядка, глушать. На клеми накидаються дроти. Автомобіль-донор заводиться на 5 хвилин для зарядки акумулятора, що сів. Далі заводиться інша машина на 6 – 7 хвилин.

Після від’єднання клем автомобіля з розрядженою АКБ потрібно дати попрацювати на холостому ходу протягом 20 хвилин, щоб джерело живлення зарядилося.

Запуск стартера вручну

Автомобіль з боку одного з ведучих коліс потрібно підняти за допомогою домкрата. Потім взяти буксирувальний трос або мотузку, довжиною в 6 метрів і більше, обмотати на підняте колесо.

Після цього вмикається запалювання машина переводиться на пряму передачу. Потім вільний кінець троса або мотузки натягується та одним різким рухом смикається в бік у напрямку руху колеса вперед.

Завдання — домогтися його швидкого обертання. Це заведе двигун, після чого потрібно дати йому попрацювати вхолосту приблизно 20 хвилин, щоб зарядити автомобіль.

«Зі штовхача» — найпростіший і найбезпечніший спосіб

Як зазначено вище, перше, що спадає на думку і до чого вдаються, — штовхають або буксирують автомобіль. Автівку потрібно розігнати до невеликої швидкості в 10 км/год. Дуже добре, якщо поруч спуск, з якого машина може скотитися. У цьому разі навіть зусиль однієї людини вистачить, щоб надати потрібного прискорення. В іншому разі знадобляться 3 – 4 помічники, які зможуть розвинути разом з автомобілем і її водієм потрібну швидкість.