Як відомо, майже всі види ролів і суші, за невеликим виключенням, містять у своєму складі рибу. І саме від того, яка риба входить до складу суші, буде залежати смак страви. Якщо ви бажаєте замовити суші у Львові, то зазвичай це робите у перевірених закладах, які роблять доставку. Тому що не маєте ані найменшого сумніву у якості продуктів, з яких готують цю японську страву. А коли стоїть питання приготувати суші власноруч, ось тоді дуже важливо правильно вибрати рибу.
Як перевірити рибу на свіжість?
Якби ми з вами перебували зараз в Японії і замовили суші, то нам подали б страву з сирої океанічної риби. Ну або у злегка підсмаженому стані. Тому що сушисти в Японії строго слідкують за тим, щоб страва була приготована тільки із найсвіжішої риби. Хоча і не забуваємо, що Японія це острівна країна, і в них немає проблем з доставкою свіжовиловленої риби. А через те, що ми знаходимося не в країні Вранішнього Сонця, то обираємо магазин, де будемо купувати якісну рибу. Якщо казати про види риби, які підійдуть для суші, то це:
- тунець;
- горбуша;
- лосось;
- сьомга;
- форель;
- вугор;
- морський окунь.
Також можна за бажанням замість риби класти морепродукти:
- креветки;
- восьминоги;
- м’ясо з крабів;
- ікру з риб.
На жаль, у наших магазинах таку рибу майже неможливо знайти у свіжому вигляді, а тільки в замороженому. Але і тут бажано вибрати продукт, який пройшов глибоку заморозку. Тому що дуже часто на прилавки потрапляє риба, яка вже кілька раз розморожувалась, а потім знову заморожувалася. Таку рибу легко визначити по тому, що м’ясо дуже легко відстає від кістки та має рихлу будову м’яса.
Якщо вам все ж таки вдалося потрапити на свіжу рибу, то зверніть увагу на деякі аспекти. А саме:
- свіжа риба не повинна мати ніяких зайвих запахів, окрім “запаху моря”;
- зябра у свіжої риби яскраво-червоного кольору, а якщо вони сірого відтінку, то це означає, що риба піддавалась заморожуванню;
- м’ясо повинно мати пружну структуру;
- очі у свіжої риби випуклі, а сама роговиця прозора.
Як зберігати суші в домашніх умовах?
На жаль існує різниця між зберіганням суші в Японії і у нас. В Японії, якщо продукт виготовлений 4 години назад, то він вважається непридатним до вживання. У нас страву зберігають трохи довше, тому що використовують або заморожену рибу, або рибу, яка піддалася термічній обробці. Якщо ви приготували роли із солоного лосося, варених креветок, мідій, вугра, то термін зберігання в холодильнику 24 години. Якщо ваші роли містять ікру – червону або з летючої риби, то термін зберігання такої страви не більше 12 годин. І не забувайте використовувати харчову плівку, щоб рис не увібрав в себе зайвих запахів.
Ресторани японської кухні готують суші з розмороженої риби та морепродуктів високої якості, які утримуються за відповідною температурою. Тому це гарантія для клієнта отримати якісний продукт з відмінними смаковими властивостями. Компанія NOA завжди турбувалася про кожного свого відвідувача. На сайті компанії ви знайдете лише схвальні відгуки.