Бизнес-портал fdlx.com

Які нові штрафи ввели за борги по аліментах? (роз’яснення)

У статті пояснюється, які нові штрафи для злісних неплатників аліментів ввели з 29 серпня 2018 року, приводитися приклад розрахунку суми штрафу в залежності від періоду заборгованості, вказуються посилання на правові норми про виплати на дитину.

* Статтю можна прочитати російською мовою >>>

У Міністерстві юстиції з питань виконавчої служби заявили, що за борги з аліментів буде нараховуватись штраф виходячи з наступних критеріїв:

Приклад розрахунку штрафу за несплату аліментів

Батько, який за рішенням суду зобов’язаний платити аліменти щомісяця в розмірі 2 тис. грн., не робив платежі протягом 1 року. Сума боргу досягла 24 тис. Грн.

Виконавець на такого громадянина наклав штраф в розмірі 20% від цієї суми. Іншими словами, штраф склав 4800 гривень (24000/100 х 20% = 4800 грн).

Підсумок: загальна сума, обов’язкова для виплати матері на утримання дитини, становить 28800 гривень.

Про новий етап війни «Мати VS Батько» докладно розповідається в статті і відео сюжеті Як платити аліменти за новими законами в Україні? Оновлене роз’яснення Мін’юсту

Як прожитковий мінімум впливає на розмір аліментів?

У Законі про держбюджет на 2018 рік Кабмін планує регулярно підвищувати прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

З 1 липня 2018 року його становить 1777 грн., що на 77 гривень більше, ніж станом на 1 січня.

Бюджетні зміни впливають на розмір аліментних платежів для дитини, а також на основні соціальні виплати для всіх груп населення.

З 01/07/2018 р «дитячий прожитковий мінімум» становить:

Також «мінімальний грошовий рівень» Кабмін підняв і для працездатних дорослих на 79 гривень з 1762 до 1841 гривень, а для українців які втратили працездатність – на 62 грн. з 1373 до 1435 гривень.

Зараз в Сімейному кодексі розмір аліментів вказується, як не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Перш, ніж відкривати гаманець рекомендуємо батькам ознайомитися з повним переліком «аліментних доходів» в п. 12 додатка до постанови Кабміну від 26 лютого 1993 року № 146 з останньою зміною N 489 (489-2016-п) від 27 липня 2016 року «Про перелік видів доходів, що враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб“.

Нагадаємо, що в даний час, коли борг по аліментах більше суми за 6 місяців, застосовують жорсткі методи впливу, використовуючи новий Закон №7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів «, який передбачає тимчасові обмеження для боржника:

* У більшості ситуацій на Ваше питання про аліменти вже дано відповідь в Групі ФБ “Мужской вопрос”. Приєднуйтесь!

Рекомендовані статті по темі: