Будь-який металевий виріб, який має ребра жорсткості, можна назвати профілем. Такий вид виробу можливо не настільки поширений як кругла труба, але має певні властивості та переваги.
Конкретні види профілів
Як зазначають експерти ambar.org.ua, металургійна промисловість виробляє кілька різновидів труб згідно з держстандартом. Ось класифікація:
- Квадратна
- Прямокутна
- Овальне
- Плоский овал
- Трикутна
- Форма на замовлення.
Крім різної форми, існують відмінності виробництва, наприклад зварні та безшовні. Звареним, після надання форми за допомогою точкового зварювання, надається цілісність виробу. Безшовні можуть бути гарячекатаними, оцинкованими.
Також труби можуть виготовлятися з тонкого листа сталі, бути товстостінними, покриватися шаром захисного цинку або не покриватися ним.
Як прокатка впливає на міцність?
Існують холоднокатані та гарячо-обкатані труби. У першому випадку сталеві листи за допомогою прокатної лінії згинаються без попереднього високоградусного розігріву, тому є деякі обмеження, пов’язані із товщиною матеріалу, як правило, до 5 мм.
В іншому випадку використовуються смуги зі сталі, які закручуються по спіралі та за допомогою електрозварювання робиться спіральний шов. Завдяки цьому холоднокатані вироби мають однакову товщину, гладку поверхню і будуть міцними та стійкими до різних зовнішніх факторів.
У процесі гарячої прокатки метал нагрівається та піддається деформації. Звичайно, до переваг такого способу відноситься безшовність та монолітність виробу, а також високі технологічні характеристики. З мінусів – висока ціна готового виробу.
Використання профільних труб
Досить часто можна побачити застосування такого профілю в будівництві, наприклад, для
- перекриттів,
- опорних стійок,
- колон.
Цей продукт був спеціально винайдений для спорудження сталевих конструкцій. Існує величезна кількість розмірів даного матеріалу і кожен окремий вид підходить для конкретної роботи:
- будівництво будинку,
- зведення паркану,
- навісу,
- теплиці ,
- меблів.
Єдине, що потрібно враховувати, це технічні характеристики труби та вимоги до об’єкту будівництва.
До переваг профільних труб можна віднести такі фактори:
- невелика вага. Завдяки тому, що труба порожня всередині;
- швидка та легка нарізка;
- наявність ребер жорсткості. Це забезпечує опір на розрив та кручення;
- легкість транспортування та монтажу;
- можливість створення складних конструкцій.
Єдиним недоліком сталі є іржавіння металу. Ця проблема швидко вирішується за допомогою оцинкування або спеціальних полімерних покриттів.
Рейтинг популярных товаров наших читателей
Новость (статью) «Профільна труба – властивості та застосування» подготовили журналисты издания
Дата публикации: , последнее обновление страницы: 05.12.2022 16:03:39