Прототипом сучасного смарт-годинника можна вважати продукцію Pulsar, яка дивувала світ ще в далекому 1972 році. Перші «розумні» пристрої мали калькулятор і могли бути використані як записник. Виробники поступово розширювали функціонал годинників, і сьогодні ми маємо просунуті гаджети, які успішно справляються з безліччю завдань.
Більшість моделей смарт-годинників працює в тандемі зі смартфоном. Які саме корисні функції виконують смарт-годинники сьогодні — дізнавайтеся з нашої статті.
Функціонал розумних годинників
Сучасний смарт-годинник — компʼютеризована система, здатна синхронізуватися з іншими гаджетами за допомогою модуля Bluetooth. Інформацію зовні годинник отримує також через Wi-Fi, NFC, ANT+ та навігаційні системи на кшталт GPS.
Саме кількість та тип датчиків визначає, які показники доступні для читання девайсом. Стиль та швидкість виконання задач залежить від встановленої операційної системи та обʼєму оперативної памʼяті.
Основні функції
Базовий набір функцій сучасних смарт-годинників у різних виробників майже не відрізняється. Усі девайси мають наступні можливості:
- відображення дати та часу;
- визначення місця розташування;
- секундомір;
- таймер;
- будильник;
- синхронізація зі смартфоном;
- отримання даних про дзвінки, смс та повідомлення в месенджерах, що надійшли на смартфон.
Є пристрої, які не тільки сповіщають про отримання повідомлення, але й надають можливість прочитати його на дисплеї годинника та навіть відправити коротку відповідь. Smart-годинник можна використовувати як приймач дзвінка — це дуже зручно, коли руки зайняті.
Існує окрема категорія пристроїв — так звана спортивна. Годинники цього типу мають такі функції:
- відстежують рівень денної фізичної активності;
- рахують кроки;
- сповіщають про кількість витрачених калорій;
- вимірюють пульс, тиск, рівень стресу та інші фізіологічні показники.
Додаткові опції гаджетів
Крім базового набору функцій смарт-годинники також можуть мати акселерометр, барометр, термометр, компас та інше знаряддя для зняття показників. Можливості більшості моделей, представлених у каталозі магазина Алло у Дніпрі, не обмежуються стандартним переліком.
Деякі моделі налаштовані стежити за здоровʼям користувача. Вони обладнані таким чином, що можуть надати актуальну інформацію про фізичний стан:
- насиченість крові киснем;
- рівень артеріального тиску;
- ЕКГ.
Годинник можна налаштувати, щоб він сповіщав користувача, коли важливі для здоровʼя показники виходять за межі норми. Оперативне реагування на інформацію дозволяє запобігти негативним наслідкам для здоровʼя.
Що ще можуть розумні годинники:
- транслювати музику зі смартфону або з інтернету;
- сплачувати за покупки через термінал з NFC;
- визначати місце знаходження смартфона;
- керувати діями голосового помічника.
Чи можна користуватися смарт-годинником без привʼязки до смартфона
Більшість моделей працюють у тандемі. Якщо годинник не синхронізовано з телефоном, деякі функції не працюватимуть. Але користувачам доступні також моделі зі слотом для сім-карти: вони зовсім автономні та можуть бути використані замість смартфону.
Рейтинг популярных товаров наших читателей
Новость (статью) «Смарт-годинники: основні та додаткові функції» подготовили журналисты издания
Дата публикации: , последнее обновление страницы: 20.02.2023 13:10:42