Як самостійно розрахувати пенсію за новим пенсійним законом? (формула, стаж, індексація, вік)

Прес-служба Пенсійного фонду роз’яснює, як самому зробити розрахунок пенсійних виплат, а також розглядає питання які стосуються:

 • віку жінок і чоловіків для виходу на пенсію;
 • страхового стажу і його покупки;
 • трудового стажу;
 • періодів часу, які впливають на призначення пенсії (крім записів у трудовій книжці);
 • перерахунку пенсій чорнобильцям і шахтарям;
 • нової формули для розрахунку пенсії;
 • отримання пенсій переселенцями (ВПЛ);
 • індексації пенсії;
 • дострокових і спеціальних пенсій для артистів, держслужбовців, депутатів, прокурорів, науковців, суддів та інших категорій громадян;
 • пенсій для військовослужбовців;
 • працюючих пенсіонерів;
 • отримання тимчасової державної соціальної допомоги замість пенсії.

* Статтю можна прочитати російською мовою >>>

У зв’язку з прийняттям депутатами ВР Закону №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» Кабміном передбачено поступову зміну пенсійної системи з 2017 по 2028 роки.

Який страховий стаж і пенсійний вік потрібен для виходу на пенсію?

У Законі вказано вік виходу на пенсію для українців в 60 років, але, влада підвищила вимоги до трудового стажу.

Пенсия, расчет, начисление, выплата, пенсионер, формула, самостоятельно, стаж, фонд, нововведение, реформа, возрастЗ 2018 року, вийти на пенсію можна за двох умов:

 1. Досягненні людиною пенсійного віку.
 2. Наявності 25 річного стажу і регулярних внесків до ПФ.

Звернемо увагу, що щорічно вимоги до кількості обов’язкового страхового стажу для пенсії за Законом збільшуються, Кабмін буде додавати по 12 місяців. Іншими словами, в 2028 році для виходу на пенсію в 60 років знадобитися вже 35 років стажу. Літні люди які не «набрали роки» мають право виходити на пенсію тільки в 63.

Люди, у яких до 65 років немає 15-річного стажу не мають права на пенсійні виплати. Замість пенсії в такій ситуації держава буде виплачувати такій людині мінімальну соціальну допомогу, розмір якої розрахують за даними про рівень доходів сім’ї пенсіонера.

Хто може отримувати тимчасову соціальну допомогу замість пенсії?

Пенсійний фонд надає громадянам з 01.01.2018 по 31.12.2020 року тимчасову соціальну допомогу від держави. Її надають людям, які «переступили» встановлений Законом вік для нарахування пенсії (за умови страхового стажу не менше 15 років), але не отримали право на пенсійні виплати.

Грошова підтримка ПФ буде виплачуватися до того моменту, поки не настане право на пенсію за віком у розмірі прожиткового мінімуму для громадян України, які втратили працездатність.

Який пенсійний вік для жінок?

Вік, в якому жінкам можна вийти на пенсію буде поступово збільшуватися за Законом №2148-VIII.
Реформа підвищує «жіночий пенсійний вік» поступово «рік за роком» і 60 років досягне лише в 2021 році, а саме:

 • в 2018 році, при наявності страхового стажу передбаченого законодавством, жінки можуть вийти на пенсію у віці 58,5 років;
 • в 2019 році – 59 років (що народилися з 01.04.1960 по 30.09.1960);
 • в 2020 році – 59,5 років (що народилися з 01.10.1960 по 31.03.961);
 • в 2021 році – 60 років (що народилися з 01.04.1961 по 31.12.1961).

Жінкам хочуть дозволити виходити на пенсію в будь-якому віці при наявності 30 років страхового стажу

Нагадаємо, що Пенсійний фонд як і раніше бере до уваги сімейні ситуації, тому жінки, маючи 5 і більше дітей або дитину з інвалідністю, можуть вийти на пенсію після 55 років з обов’язковим поданням довідки до Фонду.

Який пенсійний вік для чоловіків в Україні?

Збільшення пенсійного віку для українських чоловіків в залежності від дати народження і періоду виходу на пенсію представлені в таблиці…

Пенсия, мужчина, возраст, таблица, пенсионер, закон, год

Таблиця виходу на пенсію чоловіків в Україні

Як самостійно порахувати пенсію за новою формулою?

До 2017 року пенсії нараховували використовуючи десятки різних законів і поправок із застосуванням особливих коефіцієнтів для кожного виду пенсійного забезпечення, що призводило до плутанини і соціальної несправедливості.

Спостерігалася ситуація, коли за умови однакового стажу і рівня заробітку окремим категоріям громадян виплачували пенсії, які сильно відрізнялися від інших.

Для того, щоб самостійно розрахувати свою пенсію потрібно знати три цифри:

 1. Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
 2. ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (повідомляє дані ПФ). Цей показник вказує на співвідношення розміру отримуваного доходу по відношенню до середньої зарплати, з якої проводилися сплати внесків.
 3. Кс – коефіцієнт страхового стажу, застосовують у формулі, як множника тривалості місяців стажу роботи, на величину оцінки одного року страхового стажу.

Пенсионер, стаж, зарплата, расчет, выплата, формула, возраст, фонд, пенсия, закон, самостоятельностьЗнаючи три вищевказаних показника самому розрахувати пенсійну виплату легко за новою формулою Розмір пенсії = Сз × ІКЗ × Кс.

Читати статтю далі >>> *! Матеріал готуватися до публікації

Рекомендована інформація по темі:
Рейтинг популярных товаров наших читателей

Загрузка...

Новость (статью) «Як самостійно розрахувати пенсію за новим пенсійним законом? (формула, стаж, індексація, вік)» подготовили журналисты издания Бизнес портал fdlx.com

Дата публикации: , последнее обновление страницы: 31.07.2019 11:41:09


Оставить комментарий:Close sidebar