Багато радіодеталів електронних приладів у своєму складі містять золото, срібло, платину і паладій. Використання дорогоцінних металів забезпечують підвищені якісні та експлуатаційні переваги:
- гнучкість;
- ковкість;
- пластичність;
- надійність;
- довговічність;
- висока електропровідність;
- стійкість до корозії.
Тому електронні елементи, які виготовлені ще за радянських часів, за рахунок підвищеного вмісту дорогоцінних та кольорових металів, користуються збільшеним попитом. На афінажних заводах при застосуванні інноваційних технологій успішно вилучають дорогоцінні метали з радіолому.
При цьому деякі групи радіодеталей одночасно з дорогоцінними металами можуть містити у своєму складі шкідливі речовини, які можуть потрапити не тільки до ґрунту, а й до організму людини чи тварини. Кількість шкідливих компонентів залежить від виду та призначення електронних елементів. Найчастіше токсичні речовини зустрічаються у радіоелементах для промислового використання.
Тому такі вироби не рекомендується самостійно намагатися витягти дорогоцінні метали, не маючи для цього досвіду і спеціального обладнання. Оптимальний варіант – це продавати радіолом у скупку компанії, яка займається повторною його переробкою.
Кількість шкідливих компонентів залежить не тільки від найменування радіодеталей, але й від умов їх експлуатації. Токсичні речовини можуть з’явитися під час розкладання пластмасових частин електронних елементів корпусу радіоприладу. У радіоелементах можуть бути шкідливі речовини такі, як:
- свинець;
- ртуть;
- кадмій;
- літій;
- берилій.
Тому при виконанні робот зі збиранню радіолому для реалізації у скупку, розбираючи дуже старі пристрої та прилади, обов’язково потрібно дотримуватись певних правил роботи з небезпечними речовинами.
Домашні прилади можуть мати мінімальну кількість шкідливих речовин. Найчастіше вони зустрічаються у кінескопах телевізорів, у конденсаторах силових трансформаторів.
Наприклад, у променевій трубці кінескопа міститься свинець, акумуляторах – берилій і кадмій. Якщо кількість шкідливих речовин вище за норму, то вони можуть просочуватися до ґрунту і отруювати питну воду. Тому вони обов’язково повинні бути піддані переробці.
Якщо деталі використовувалися на шкідливому підприємстві, то їх корпусі утворюються скупчення шкідливих речовин. Перед реалізацією їх рекомендується видалити, щоб ртуть або свинець при диханні не потрапили до організму людини.
Вплив фактору часу
Давність терміну придатності теж мають значення для радіодеталей. При тривалому зберіганні або експлуатації деякі радіоелементи починають розкладатися на різні складові шкідливі компоненти. У кожному електронному елементі, окрім дорогоцінних та кольорових металів, є також лаки, смоли та фарби. Під впливом вологи чи високої температури такі супутні матеріали починають випаровуватись у навколишню атмосферу.
При розкладанні у землі пластмасові деталі будуть отруювати ґрунт на протязі дуже тривалого терміну, упродовж багатьох десятиліть.
Ціна радіолому
На старих електронних елементах із високим вмістом золота, платини та паладію можна заробити найбільше. Підвищеним попитом користуються також радіодеталі при виготовленні яких використовувалися рідкоземельні метали.
Вигідний радіолом для здачі в скупку:
- транзистори;
- мікросхеми;
- плати;
- конденсатори керамічні;
- діоди;
- радіолампи;
- рознімання;
- контакти;
- реле;
- клеми;
- перемикачі.
Бажано, перш ніж здавати в скупку радіолом на вагу, ознайомитися зі змістом дорогоцінних металів у конкретній партії деталей. Необхідну інформацію можна дізнатись у спеціальних довідниках, що описують матеріали, з яких виготовлені конкретні електронні елементи.
Також можна звернутися до фахівців компанії ПП “Скупка РЕК”, яка скуповує на вагу радіолом у приватних осіб та підприємств. Вони нададуть прайс – таблиці із зазначенням ціни всі групи радіодеталей. Це дозволить бути в курсі ціни на радіолом та продати його за найвищою вартістю.
Рейтинг популярных товаров наших читателей
Новость (статью) «Наскільки шкідливі старі радіодеталі» подготовили журналисты издания
Дата публикации: , последнее обновление страницы: 12.03.2024 00:38:50