З самого дитинства всі чують про користь вітамінів для нашого здоров’я, але не завжди дійсно розуміємо що це за речовини, навіщо вони потрібні, і найголовніше – де їх взяти. Все більш популярним стає вживання харчових добавок, тим більше, що зараз їх досить легко і швидко можна замовити через в інтернет-магазині https://usavitamines.com.ua
У чому полягає користь вітамінів і як вони працюють?
Їжа – основне поживне джерело не лише енергії, але й вітамінів та мінералів. Деякі види вітамінів людський організм здатний виробляти самостійно, але більшість з них потрібно отримувати разом із продуктами харчування. Вітаміни, які ми отримуємо разом із їжею допомагають нашому організму правильно розвиватись (особливо, це важливо у дитячому віці, коли організм росте) та нормально функціонувати. Дефіцит тих чи інших вітамінів в організмі може стати причиною тяжких захворювань, таких як рахіт (у дітей), геморагічний діатез, анемія, дерматит, поліневрит, погіршення зору тощо. Покрити дефіцит можна також за рахунок харчових добавок. Варто пам’ятати, що надлишок вітамінів також може призвести до небажаних наслідків, тому не можна перевищувати рекомендовану добову дозу. Визначитись із дозуванням і необхідністю прийому вітамінів допоможе сімейний лікар.
Які бувають вітаміни
На сьогодні відомо про 13 різних вітамінів, кожен з яких має свою функцію в організмі. Усі вітаміни розподілені на 2 великі групи – водорозчинні та жиророзчинні. Водорозчинні вітаміни – це ті, які здатні розчинятись у воді, у результаті чого вони швидко засвоюються.
До цієї групи відносять такі вітаміни:
- В1 (тіамін);
- В2 (рибофлавін);
- В3 (ніацин);
- В5 (пантотенова кислота);
- В6 (піридоксин);
- В7 (біотин);
- В9 (фолієва кислота);
- В12 (ціанокобаламін);
- С (аскорбінова кислота).
Жиророзчинні вітаміни – розчиняються у жирах. Процес всмоктування цих вітамінів значно довший. Всього відомо 4 жиророзчинних вітаміни:
- Вітаміни групи А, до якої входять А1 (ретинол),А2 (дегідроретинол),ретиналь, ретиноєвакислота та β-каротин.
- Вітаміни групи D, до якої входять D2 (ергокальциферол) та D3 (холекальциферол).
- Вітаміни групи Е (токоферол та токотрієноли).
- Вітаміни групи К (фактори згортання крові).
Складно описати всі функції, які відіграють вітаміни у нашому організмі, адже їх дуже багато. В залежності від дефіциту певного компоненту, потрібно обирати відповідні вітаміни.
Рейтинг популярных товаров наших читателей
Новость (статью) «Роль вітамінів у нашому житті» подготовили журналисты издания
Дата публикации: , последнее обновление страницы: 03.10.2023 22:21:26